dr Giorgio Iodice
prof Mauro Farella
Planowanie leczenia ortodontycznego obejmuje dokładne określenie pożądanej pozycji i kąta siekaczy, zapewniając optymalne ustawienie korzeni w obrębie zębodołu zarówno w szczęce, jak i żuchwie. Ponadto, ma na celu ustanowienie harmonijnej relacji z otaczającymi tkankami miękkimi oraz ogólnym profilem twarzy. Następnie, skuteczne zarządzanie zakotwieniem szkieletowym oraz wykorzystanie przewidywalnych strategii biomechaniki co jest niezbędne, aby osiągnąć nie tylko właściwy zgryz, ale także optymalną funkcję szczęki. Jednak czy zastanawiałeś/aś się nad tym, w jakim stopniu twoje wybory terapeutyczne i mechanika wykorzystywana w procedurach ortodontycznych wywierają wpływ, czy to pozytywny, czy negatywny, na końcowy rezultat uśmiechu pacjenta i stan ich tkanek miękkich? Jakie strategie biomechaniki pozwalają osiągnąć przewidywalny wynik zgryzu? A jak ortodonta może poradzić sobie z problemami dysfunkcji występującymi przed, w trakcie i po leczeniu ortodontycznym? Ten oparty na dowodach kurs został starannie zaprojektowany i przygotowany, aby poprowadzić uczestników przez systematyczną podróż, rozpoczynając od planowania leczenia i sięgając po zarządzanie zakotwieniem szkieletowym, obejmując zarówno podejście konwencjonalne, jak i szkieletowe. Kurs obejmuje sekwencje leczenia dostosowane do osiągania rezultatów, które uwzględniają zarówno wymiary estetyczne, jak i funkcjonalne.
Pracuje jako Profesor Kliniczny na Uniwersytecie w Neapolu, jest aktywnym członkiem wielu organizacji ortodontycznych min.: Sido, EOS, SIBOS, AIDOr i SIDA. Jego główne zainteresowania kliniczne i badania skupiają się na leczeniu dorosłych pacjentów, zastosowaniu miniimplantów ortodontycznych (TADS), relacjach zgryzowych i zaburzeniach skroniowo-żuchwowych. Współpracuje z czasopismami krajowymi i zagranicznymi, jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą na wielu kongresach i sympozjach.
prof Mauro Farella jest profesoremi kierownikiem Katedry Ortodoncji na University of Otago, w Nowej Zelandii.
Oprócz swojej pozycji, kieruje również Programem Badawczym „Craniofacial Research” i nadzoruje Program Specjalizacji z Ortodoncji,
w tym doktoraty ze stomatologii. Jako specjalista w dziedzinie Ortodoncji, jest zarejestrowany zarówno w Nowej Zelandii, jak i we Włoszech, prowadząc wyłącznie prywatne praktyki poświęcone ortodoncji klinicznej. Jego obszary badawcze obejmują ortodoncję kliniczną, biomechanikę, mięśnie twarzoczaszki oraz badania stawu skroniowożuchwowego.
Warto zaznaczyć, że jego międzynarodowe prace badawcze zaowocowały pozyskaniem grantów przekraczających milion euro.
Jego umiejętności kliniczne i wiedza ekspercka są doceniane na całym świecie. Wykładał w 22 krajach i zdobył znaczące nagrody badawcze, takie jak Nagroda IADR im. Alana Dockinga oraz Nagroda Sir Johna Walsha. Pełni funkcję Zastępcy Redaktora naczelnego czasopism „Orthodontics and Craniofacial Research” i „Korean Journal of Orthodontics”, a także zasiada w Radzie Redakcyjnej czasopisma „Journal of Oral Rehabilitation”. Został mianowany Honorowym Profesorem na Uniwersytecie w Nankinie (Chiny) oraz Profesorem Adiunktem na Uniwersytecie w Cagliari (Włochy).
Brak produktów w koszyku.