Specjalista ortodonta, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Członek McLaughlin Alumni Study Club, Członek PTS, PTO, EOS , AAO i WFO.
Odbyła liczne kursy krajowe i zagraniczne z zakresu stomatologii i ortodoncji, zarzadzania w ochronie zdrowia oraz prawa medycznego.
Jako jedna z niewielu osób na świecie ukonczyła dwuletni program szkoleniowy Dr McLaughlina w jego praktyce w San Diego w Stanach Zjednoczonych (Two Year McLaughlin Program).
Jest absolwentką 2-yera Face Program. Autorka i współautorka prac i felietonów w dziedzinie stomatologii, ortodoncji oraz prawa medycznego. Tłumaczka i redaktorka książek
z zakresu stomatologii i ortodoncji, m.in. najnowszej ksiazki dr Johna C. Bennetta i Richarda P. McLaughlina „Podstawy mechaniki leczenia ortodontycznego”.
Wykładowca na sympozjach i szkoleniach dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych.
Specjalista w dziedzinie alignerów Orthero. Ukończył stomatologię na Uniwersytecie w Ankarze, a specjalizację ortodontyczną na Uniwersytecie w Izmirze. Kontynuował swoją edukację na kursach i pod okiem takich wykładowców jak min.: Prof. Nazan Kuccukkeles, Bjorn Ludwig, Vittorio Cacciafesta, Lars Christiansen
31 marca
8:30-9:00 – Rejestracja
9:00-10:30 - dr Maria Magallon
Wykład: Za kulisami „Occlusion Design”
Cyfrowy obieg pracy OcclusalDesign
10:30-11:00 - Przerwa kawowa
11:00-12:30 - dr Jose Maria Ponce De Leon
Wykład: Kiedy zamki spotykają alignery
Po wielu doświadczeniach w stosowaniu głównych systemów nakładek zdałem sobie sprawę, że istnieją pewne ruchy, które są mniej przewidywalne i wymagające dużej liczby nakładek, wydłużając tym samym leczenie w czasie i wymagające dużej liczby udoskonaleń. Stąd pomysł połączenia dwóch różnych, ale uzupełniających się światów cyfrowych: cyfrowej ortodoncji estetycznej i ortodoncji plastycznej. Cyfrowy portal FAS zapewnia dostęp do różnych bezpłatnych usług za jednym razem i u tego samego producenta, umożliwiając nam przekształcenie złożonego przypadku nakładek w prosty, po krótkiej fazie przygotowawczej, poprzez tradycyjną ortodoncję estetyczną
12:30-13:30 - Lunch
13:30-15:00 - prof.dr. Korkmaz Sayınsu
Wykład: Leczenie alignerowe nastawione na cel
Powinniśmy określić nasze cele przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia. Aby osiągnąć nasze cele, musimy mieć dokładną diagnozę i prawidłowy plan leczenia. Punktem wyjścia do analizy jest prawidłowy zgryz, który można osiągnąć przy stabilnej pozycji stawu skroniowo-żuchwowego. I ta kwestia jest szczególnie ważna dla planowania leczenia alignerami. W tej prezentacji omówimy, w jaki sposób diagnozujemy i planujemy nasze przypadki oraz jak osiągamy nasze cele, stosując alignery.
15:00-15:30 - Ferit Guler
Wykład: Nowe możliwości leczenia Orthero – Planowanie Orthero Expert z CBCT oraz Orthero Mini dla Dzieci
15:30-16:00 - Przerwa kawowa 16:00-17:30 - dr Ramadan Coşkun
Wykład: Alignery: od diagnozy do leczenia
Wraz ze wzrostem oczekiwań pacjentów co do leczenia estetycznego oraz rozwojem technologii w ostatnich latach, alignery zaczęły zajmować bardzo duże miejsce w ortodoncji. Podczas tego wykładu zostaną omówione podstawy i zasady stosowania nakładek, wady i zalety od diagnozy do leczenia oraz główne punkty, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania i leczenia, pokazując przykłady przypadków w celu uzyskania pomyślnych wyników leczenia za pomocą alignerów.
17:30-18:00 - dr Katarzyna Gniewaszewska - wykład partnera Dental Monitoring
Wykład: “Jak DentalMonitoring zmienił mój sposób patrzenia na ortodoncję alignerową”
Podczas wykładu zostanie zaprezentowane w jaki sposób rozwiązania wspierające zdalną kontrolę procesu leczenia wpływają na jakość opieki, komunikację z pacjentem i zespołem oraz rentowność kosztów leczenia ortodontycznego. Przykłady z praktyki zobrazują jak nowoczesne rozwiązania mogą usprawnić planowanie leczenia i przepływ pracy w zespole. Zostanie przedstawione jak ważny jest kontakt i poziom opieki w kontekście decyzji pacjentów o podjęciu leczenie oraz jak czas pomiędzy wizytami kontrolnymi i przestrzeganie zaleceń odgrywają kluczową rolę w prawidłowym przebiegu leczenia.
20:30 - „Aligner Evening Party” z zespołem „DrUty”
1 kwietnia
9:00-10:30 - dr n.med. Beata Walawska
Wykład: Alignery- plusy i minusy
Współczesna ortodoncja oferuje leczenie szeroką gamą różnych typów nakładek. Alignery jak każde leczenie ortodontyczne mają swoje wskazania i przeciwwskazania. Niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyści z tej metody, ale dla innych może być ona niekorzystna. Liczba publikacji naukowych szybko rośnie, dlatego ortodonci mogą coraz częściej korzystać z nakładek skutecznie dzięki połączeniu technologii cyfrowej i wiedzy ortodontycznej. Podczas wykładu zostanie zaprezentowane wiele przypadków klinicznych.
10:30-11:00 - Przerwa kawowa 11:00-12:30 - dr Giorgio Iodice
Wykład: Zakotwienie szkieletowe i leczenie hybrydowe: nowe protokoły i możliwości kliniczne
W ostatnich latach jesteśmy świadkami coraz większego zapotrzebowania na estetykę ze strony naszych pacjentów ortodontycznych, co jest konsekwencją wzrostu potrzeb ortodontycznych wśród dorosłych, jak również dbałości o estetykę wśród nastolatków. Z jednej strony doprowadziło to do większego zapotrzebowania na leczenie, otwierając nowe możliwości i zwiększając liczbę pacjentów. Z drugiej strony zapoczątkowało rozwój coraz bardziej estetycznych i „niewidocznych” lub „słabo widocznych” metod, aby sprostać estetycznym wymaganiom naszych pacjentów. Jednak w dzisiejszych czasach jest to nauka poprzez dowody oraz wspólne doświadczenia kliniczne potwierdzające, że istnieją ograniczenia w radzeniu sobie ze złożonymi ruchami ortodontycznymi za pomocą nakładek. Celem wykładu będzie opisanie klinicznych procedur łączenia nakładek i zakotwień szkieletowych w różnych przypadkach klinicznych.
12:30-13:30 - Lunch
13:30-14:30 - prof. dr Hakan El
Wykład: Cele leczenia z wykorzystaniem 3D
Ortodoncja to połączenie nauki, mechaniki i sztuki. W wyniku tego wspaniałego połączenia jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość naszych zabiegów dzięki protokołowi Visual Treatment Objectives (VTO), opisane przez Rickettsa. Jednak dwuwymiarowy charakter procedury VTO nie wystarcza do dokładnego oszacowania wyników leczenia, zwłaszcza w przypadku pacjentów wymagających operacji ortognatycznej w celu uzyskania lepszej estetyki twarzy.Piękno i estetyka twarzy zawsze były głównym tematem ortodoncji i nauk chirurgicznych wraz z innymi parametrami czynnościowymi. W ostatnim czasie istnieje duże zapotrzebowanie na estetykę twarzy, która jest zdecydowanie najbardziej widoczną jednostką postrzeganą przez klinicystów i naszych pacjentów. To rosnące zapotrzebowanie skłoniło ortodontów oraz chirurgów szczękowo-twarzowych do zmiany metodologii analizy twarzy i poprawy wyników. Dlatego głównym celem tego wykładu będzie przedstawienie trójwymiarowej koncepcji VTO z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w oprogramowaniu do planowania leczenia alignerami i wirtualnego planowania chirurgicznego.
14:30-15:00 - Ferit Guler
Wykład: Możliwości nowego portalu Orthero dla lekarzy
15:00-15:30 - Przerwa kawowa 15:30-16:30 - dr Oleksii Ohurtsov
Wykład: Korzyści z leczenia alignerami
Podczas wykładu rozważymy:
16:30-17:15 - dr Anna Andrzejewska
Wykład: Ekspansja alignerami systemu FAS
Podstawy kliniczne i ograniczenia ekspansji łuku zębowego przy pomocy nakładek. Skuteczność korekty ortodontycznej z uwzględnieniem aspektu periodontologicznego u pacjentów dorosłych z ograniczeniami kostnymi. Prezentacja przypadków klinicznych - przed i po.
Tłumaczenie symultaniczne na j. polski.