Leczenie alignerami w 2023 – Nowe możliwości

  • Data: 31 marca - 1 kwietnia 2023
  • Miejsce: Warszawa
  • Cena: 2990 zł

Wykładowcy:

  • dr Anna Andrzejewska

  • Dr Giorgio Iodice

    Dr Giorgio Iodice uzyskał dyplom stomatologa, specjalizację z dziedziny ortodoncji i doktorat na Uniwersytecie “Federico II” w Neapolu. Otrzymał certyfikat doskonałości w ortodoncji we Włoszech od Italian Board of Orthodnotics (IBO) i European Board of Orthodontics. Od 2013 roku jest członkiem komisji egzaminacyjnej Italian Board of Orthodontics.
    Pracuje jako Profesor Kliniczny na Uniwersytecie w Neapolu, jest aktywnym członkiem wielu organizacji ortodontycznych min.: Sido, EOS, SIBOS, AIDOr i SIDA. Jego główne zainteresowania kliniczne i badania skupiają się na leczeniu dorosłych pacjentów, zastosowaniu miniimplantów ortodontycznych (TADS), relacjach zgryzowych i zaburzeniach skroniowo-żuchwowych. Współpracuje z czasopismami krajowymi i zagranicznymi, jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą na wielu kongresach i sympozjach.
  • dr José María Ponce de Léon

  • dr Katarzyna Gniewaszewska

  • Dr n. med. Beata Walawska

    Specjalista ortodonta, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Członek McLaughlin Alumni Study Club, Członek PTS, PTO, EOS , AAO i WFO.

    Odbyła liczne kursy krajowe i zagraniczne z zakresu stomatologii i ortodoncji, zarzadzania w ochronie zdrowia oraz prawa medycznego.

    Jako jedna z niewielu osób na świecie ukonczyła dwuletni program szkoleniowy Dr McLaughlina w jego praktyce w San Diego w Stanach Zjednoczonych (Two Year McLaughlin Program).

    Jest absolwentką 2-yera Face Program. Autorka i współautorka prac i felietonów w dziedzinie stomatologii, ortodoncji oraz prawa medycznego. Tłumaczka i redaktorka książek

    z zakresu stomatologii i ortodoncji, m.in. najnowszej ksiazki dr Johna C. Bennetta i Richarda P. McLaughlina „Podstawy mechaniki leczenia ortodontycznego”.

    Wykładowca na sympozjach i szkoleniach dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych.

     

  • dr Oleksii Ohurtsov

  • Dr Ramadan Coskun

    Specjalista w dziedzinie alignerów Orthero. Ukończył stomatologię na Uniwersytecie w Ankarze, a specjalizację ortodontyczną na Uniwersytecie w Izmirze. Kontynuował swoją edukację na kursach i pod okiem takich wykładowców jak min.: Prof. Nazan Kuccukkeles, Bjorn Ludwig, Vittorio Cacciafesta, Lars Christiansen

  • Dr. Hakan El

    Hakan EL is an associate professor at Hacettepe University, School of Dental Medicine, Department of Orthodontics.
    He earned his PhD in 2005 at the same university, and spent 4 years teaching at Department of Orthodontics for the undergraduate students.He worked at Case Western Reserve University, Cleveland, OH as a research scholar between 2008 – 2010. He is a member of the Turkish Orthodontic Society. He serves and continues to work as a clinical instructor at Hacettepe University, School of Dental Medicine. His main research is focused on orthopedic changes on the maxillary region, three-dimensional reconstruction, three-dimensional craniofacial imaging and upper airway. His research work on has produced 10 scientific papers in leading journals and continues to grow. Specialties: Evaluation of the effects of two types of face masks on TMJ using the MPI method in Class III patients with maxillary deficiency. Hacettepe University Institute of Health Sciences, Ph. D. Thesis in Orthodontics, Ankara, 2005.
  • Ferit Güler

    Co-Founder of Orthero Aligner company.
    He graduated from Istanbul Technical University as MSc. Electrical Engineer. He is a professional with over 12 years of experience specializing in product development and product management with analytical perspective and engineering skills to develop efficient, robust and scalable business operations.Orthero Aligner company is one of his enterprises in the medical device industry which was founded in 2014 and produces clear aligners using 3D printers & proprietary software and exporting to 15 different countries all around the world.
  • Prof.Dr. Korkmaz Sayınsu

Tematyka:

31 marca

8:30-9:00 – Rejestracja

9:00-10:30 - dr Maria Magallon

Wykład: Za kulisami „Occlusion Design”

Cyfrowy obieg pracy OcclusalDesign

  • Integracja skanów CBCT z wirtualnym artykulatorem OcclusalDesign
  • Wirtualne protokoły planowania dla uzyskania tego, co najlepsze w projektach OcclusalDesigns

10:30-11:00 - Przerwa kawowa

11:00-12:30 - dr Jose Maria Ponce De Leon

Wykład: Kiedy zamki spotykają alignery

Po wielu doświadczeniach w stosowaniu głównych systemów nakładek zdałem sobie sprawę, że istnieją pewne ruchy, które są mniej przewidywalne i wymagające dużej liczby nakładek, wydłużając tym samym leczenie w czasie i wymagające dużej liczby udoskonaleń. Stąd pomysł połączenia dwóch różnych, ale uzupełniających się światów cyfrowych: cyfrowej ortodoncji estetycznej i ortodoncji plastycznej. Cyfrowy portal FAS zapewnia dostęp do różnych bezpłatnych usług za jednym razem i u tego samego producenta, umożliwiając nam przekształcenie złożonego przypadku nakładek w prosty, po krótkiej fazie przygotowawczej, poprzez tradycyjną ortodoncję estetyczną

12:30-13:30 - Lunch

13:30-15:00 - prof.dr. Korkmaz Sayınsu

Wykład: Leczenie alignerowe nastawione na cel

Powinniśmy określić nasze cele przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia. Aby osiągnąć nasze cele, musimy mieć dokładną diagnozę i prawidłowy plan leczenia. Punktem wyjścia do analizy jest prawidłowy zgryz, który można osiągnąć przy stabilnej pozycji stawu skroniowo-żuchwowego. I ta kwestia jest szczególnie ważna dla planowania leczenia alignerami. W tej prezentacji omówimy, w jaki sposób diagnozujemy i planujemy nasze przypadki oraz jak osiągamy nasze cele, stosując alignery.

15:00-15:30 - Ferit Guler

Wykład: Nowe możliwości leczenia Orthero – Planowanie Orthero Expert z CBCT oraz Orthero Mini dla Dzieci

15:30-16:00 - Przerwa kawowa 16:00-17:30 - dr Ramadan Coşkun

Wykład: Alignery: od diagnozy do leczenia­­­

Wraz ze wzrostem oczekiwań pacjentów co do leczenia estetycznego oraz rozwojem technologii w ostatnich latach, alignery zaczęły zajmować bardzo duże miejsce w ortodoncji. Podczas tego wykładu zostaną omówione podstawy i zasady stosowania nakładek, wady i zalety od diagnozy do leczenia oraz główne punkty, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania i leczenia, pokazując przykłady przypadków w celu uzyskania pomyślnych wyników leczenia za pomocą alignerów.

17:30-18:00 - dr Katarzyna Gniewaszewska - wykład partnera Dental Monitoring

Wykład: “Jak DentalMonitoring zmienił mój sposób patrzenia na ortodoncję alignerową”

Podczas wykładu zostanie zaprezentowane w jaki sposób rozwiązania wspierające zdalną kontrolę procesu leczenia wpływają na jakość opieki, komunikację z pacjentem i zespołem oraz rentowność kosztów leczenia ortodontycznego. Przykłady z praktyki zobrazują jak nowoczesne rozwiązania mogą usprawnić planowanie leczenia i przepływ pracy w zespole. Zostanie przedstawione jak ważny jest kontakt i poziom opieki w kontekście decyzji pacjentów o podjęciu leczenie oraz jak czas pomiędzy wizytami kontrolnymi i przestrzeganie zaleceń odgrywają kluczową rolę w prawidłowym przebiegu leczenia.

20:30 -   „Aligner Evening Party” z zespołem „DrUty”

1 kwietnia

9:00-10:30 - dr n.med. Beata Walawska

Wykład: Alignery- plusy i minusy

Współczesna ortodoncja oferuje leczenie szeroką gamą różnych typów nakładek. Alignery jak każde leczenie ortodontyczne mają swoje wskazania i przeciwwskazania. Niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyści z tej metody, ale dla innych może być ona niekorzystna. Liczba publikacji naukowych szybko rośnie, dlatego ortodonci mogą coraz częściej korzystać z nakładek skutecznie dzięki połączeniu technologii cyfrowej i wiedzy ortodontycznej. Podczas wykładu zostanie zaprezentowane wiele przypadków klinicznych.

10:30-11:00 - Przerwa kawowa 11:00-12:30 - dr Giorgio Iodice

Wykład: Zakotwienie szkieletowe i leczenie hybrydowe: nowe protokoły i możliwości kliniczne

W ostatnich latach jesteśmy świadkami coraz większego zapotrzebowania na estetykę ze strony naszych pacjentów ortodontycznych, co jest konsekwencją wzrostu potrzeb ortodontycznych wśród dorosłych, jak również dbałości o estetykę wśród nastolatków. Z jednej strony doprowadziło to do większego zapotrzebowania na leczenie, otwierając nowe możliwości i zwiększając liczbę pacjentów. Z drugiej strony zapoczątkowało rozwój coraz bardziej estetycznych i „niewidocznych” lub „słabo widocznych” metod, aby sprostać estetycznym wymaganiom naszych pacjentów. Jednak w dzisiejszych czasach jest to nauka poprzez dowody oraz wspólne doświadczenia kliniczne potwierdzające, że istnieją ograniczenia w radzeniu sobie ze złożonymi ruchami ortodontycznymi za pomocą nakładek. Celem wykładu będzie opisanie klinicznych procedur łączenia nakładek i zakotwień szkieletowych w różnych przypadkach klinicznych.

12:30-13:30 - Lunch

13:30-14:30 - prof. dr Hakan El

Wykład: Cele leczenia z wykorzystaniem 3D

Ortodoncja to połączenie nauki, mechaniki i sztuki. W wyniku tego wspaniałego połączenia jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość naszych zabiegów dzięki protokołowi Visual Treatment Objectives (VTO), opisane przez Rickettsa. Jednak dwuwymiarowy charakter procedury VTO nie wystarcza do dokładnego oszacowania wyników leczenia, zwłaszcza w przypadku pacjentów wymagających operacji ortognatycznej w celu uzyskania lepszej estetyki twarzy.Piękno i estetyka twarzy zawsze były głównym tematem ortodoncji i nauk chirurgicznych wraz z innymi parametrami czynnościowymi. W ostatnim czasie istnieje duże zapotrzebowanie na estetykę twarzy, która jest zdecydowanie najbardziej widoczną jednostką postrzeganą przez klinicystów i naszych pacjentów. To rosnące zapotrzebowanie skłoniło ortodontów oraz chirurgów szczękowo-twarzowych do zmiany metodologii analizy twarzy i poprawy wyników. Dlatego głównym celem tego wykładu będzie przedstawienie trójwymiarowej koncepcji VTO z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w oprogramowaniu do planowania leczenia alignerami i wirtualnego planowania chirurgicznego.

14:30-15:00 - Ferit Guler

Wykład: Możliwości nowego portalu Orthero dla lekarzy

15:00-15:30 - Przerwa kawowa 15:30-16:30 - dr Oleksii Ohurtsov

Wykład: Korzyści z leczenia alignerami

Podczas wykładu rozważymy:

  • przewagę alignerów nad aparatami ortodontycznymi
  • dlaczego warto wybrać Orthero
  • argumenty za motywowaniem pacjentów do leczenia alignerami
  • dlaczego coraz więcej pacjentów wybiera alignery
  • kliniczne przypadki leczenia pacjentów z alignerami

16:30-17:15 - dr Anna Andrzejewska

Wykład: Ekspansja alignerami systemu FAS

Podstawy kliniczne i ograniczenia ekspansji łuku zębowego przy pomocy nakładek. Skuteczność korekty ortodontycznej z uwzględnieniem aspektu periodontologicznego u pacjentów dorosłych z ograniczeniami kostnymi. Prezentacja przypadków klinicznych - przed i po.

 

Dodatkowe informacje:

Tłumaczenie symultaniczne na j. polski.