Specjalista ortodonta i wieloletni nauczyciel akademicki z pasji i powołania. Przez lata związana z Zakładem Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Była opiekunem nie tylko osób specjalizujących się w dziedzinie ortodoncji ale i prac licencjackich studentów III roku technik dentystycznych.
Od 2016 roku jest Przewodniczącą Łódzkiego Koła Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. W 2017 roku była Prezydentem 20-go Zjazdu PTO w Łodzi.
Udziela się na konferencjach naukowych wśród lekarzy i techników dentystycznych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji zarówno w czasopismach polskich jak i zagranicznych.
Jej pasją jest leczenie wczesne, leczenie pacjentów w wieku rozwojowym i poszukiwanie innowacji w leczeniu ortodontycznym.
Od 2008 roku wspólnie z dr Mariuszem Wilkiem, prowadzi kursy, dzięki którym przeszkoliła już setki ortodontów
i lekarzy dentystów w Polsce i Ukrainie.
Seminarium wprowadzające adeptów ortodoncji w technikę leczenia aparatami stałymi. Program seminarium obejmuje całokształt zagadnień związanych z przygotowaniem się lekarza ortodonty do rozpoczęcia pracy w technice aparatów stałych. Omówione i uzasadnione zostaną zasady doboru narzędzi, materiałów i akcesoriów koniecznych do leczenia aparatami stałymi, zasady wyboru systemu zamków i pierścieni, zasady posługiwania się nimi. Przedstawione będą też zasady wyboru i doboru drutów, zamków i pierścieni do określonych sytuacji klinicznych, stosowanie głównych technik – zasadniczych różnic między nimi, wskazanie technik trudnych i niebezpiecznych, których stosowanie bez odpowiedniego przygotowania może mieć przykre konsekwencje dla niedoświadczonego lekarza i jego pacjenta. Praktycznie przeprowadzone zostaną ćwiczenia w klejeniu zamków oraz „leczenie” prostego przypadku nieekstrakcyjnego na typodoncie. Kurs przeznaczony jest dla lekarzy początkujących, stawiających pierwsze kroki w leczeniu aparatami stałymi.
W czasie kursu nie będą omawiane zasady planowania leczenia, prowadzenia dokumentacji itp. Kurs ukierunkowany jest głównie na stronę techniczną, prawidłowego wyboru materiałów i narzędzi oraz odpowiedniego posługiwania się nimi. Szkolenie to, ze względu na ograniczony czas, pomija zagadnienia związane z procesem planowania leczenia, który w ortodoncji odgrywa szczególną rolę i który przedstawiony zostanie na innych kursach.