Piękny uśmiech w codziennym życiu osobistym i zawodowym - Seminarium wprowadzające do ortodoncji | Nowa data kursu!

 • Data: 27–28.03.2020
 • Miejsce: Hotel Ambasador Premium Łódź
 • Cena: 1990 zł (Cena do 31 grudnia 2019: 1590 zł)

Wykładowcy:

 • Dr Mariusz Wilk

  Ukończył studia stomatologiczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu P.J. Safarika w Koszycach, pracę zawodową rozpoczął i kontynuuje do dziś w Łodzi. Specjalista ortodoncji, założyciel oddziału PTO w Łodzi i przez osiem lat jego przewodniczący. Przez wiele lat członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, również członek kilku zagranicznych towarzystw ortodontycznych. Były wykładowca w Zakładzie Ortodoncji Akademii Medycznej w Łodzi, od wielu lat egzaminator państwowego praktycznego egzaminu specjalizacyjnego z ortodoncji, obecnie właściciel niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej „Orto” – specjalistycznej poradni ortodoncji w Łodzi. Od 1999 roku jest autorem kilkudziesięciu edycji szkoleń dla ortodontów, stomatologów ogólnie praktykujących, asystentek stomatologicznych, ortodontycznych i techników dentystycznych. Autor publikacji oraz wielu wystąpień kongresowych w Polsce i za granicą. Od 2016 roku prowadzi kursy na Ukrainie. Tłumacz licznych kursów dla lekarzy ortodontów.
 • Dr Michał Wilk

  Absolwent kierunku lekarsko dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktualnie doktorant uczelni. Zawodowo w pełni poświęcony ortodoncji. Jest lekarzem prowadzącym w specjalistycznej  klinice ortodontycznej ORTO, którą prowadzi rodzinnie wraz z doktorem Mariuszem Wilkiem. Pasjonat fotografii. Zainteresowania łączy z pracą prowadzą kursy fotograficzne dla stomatologów. Jest pierwszym polskim lekarzem, który w swojej praktyce włączył systemem alignerów Orthero. (Jest również pierwszym pacjentem).
 • Dr n. med. Joanna Jabłońska-Zrobek

  Wieloletni nauczyciel akademicki z powołania. Związana była  z Zakładem Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez lata opiekun nie tylko osób specjalizujących się w dziedzinie ortodoncji ale i prac licencjackich studentów III roku technik dentystycznych. Przewodnicząca Łódzkiego Koła Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Była Prezydentem jubileuszowego 20-go Zjazdu PTO w 2017 roku w Łodzi.
  Stale podnosi swoje kwalifikacje i udziela się na konferencjach naukowych wśród lekarzy i techników dentystycznych. W ostatnim czasie ukończyła min. 2-letni program FACE. Autor i współautor wielu publikacji zarówno w czasopismach polskich jak i zagranicznych. Od 2008 roku samodzielnie a także wspólnie z dr Mariuszem Wilkiem, prowadzi kursy, dzięki którym przeszkoliła już setki ortodontów i lekarzy dentystów. Jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie aparatów zdejmowanych.

Tematyka:

 Rola stomatologa w rozpoznaniu wad ortodontycznych u dzieci i dorosłych

a) Co to za wada ? - prosty sposób diagnozowania pacjentów ortodontycznych

b) Co nam mówią radiogramy, czyli czego nie zobaczysz gołym okiem.

Sposoby leczenia i aparaty w okresie uzębienia mlecznego mieszanego i stałego

a) Gotowe aparaty standardowe, aparaty zdejmowane , stałe i alIgnery- podobieństwa i różnice. Co wybrać w konkretnej sytuacji klinicznej ?

Typowe schematy postępowania ortodontycznego.

Potencjalne skutki zaniechania leczenia ortodontycznego u dzieci i dorosłych

a) Co może się nie udać w leczeniu ortodontycznym ?

Zrób to łatwiej - cyfrowa diagnostyka 3D

Co leczyć już jutro? – liczne przykłady kliniczne